facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Понеділок 16 липня 2018

Сьогодні в світі відзначається Міжнародний день логопеда

В інформації про це професійне свято можна прочитати: помилково вважати, що логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови – це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням; його відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи.

Кілька цифр: впродовж 2015 року на огляд логопеда до диспансерного відділення обласної психіатричної лікарні звернулися понад 1200 дітей, 2016-го – вже 1400. 10 % звернулися вперше. Найчастіше – 40% – зустрічається діагноз "загальний недорозвиток мовлення", причиною кожного четвертого звернення стає пізній початок мовлення, заїкуватість – 15 %. Але ці цифри приблизні, точні дані є конфіденційною інформацією, каже логопед диспансерного відділення обласної психіатричної лікарні №1 Тетяна Левківська і звертається до батьків не зволікати, якщо дитині потрібна допомога фахівця:

"Бояться і психіатрів, і логопедів, і дефектологів, які можуть вчасно допомогти дитині, щоб вона мала гарний мовленнєвий розвиток. Якщо батьки звертаються до кардіолога і він знаходить шуми в серці, то зразу ж починають лікувати. Коли лікар психіатр чи психолог або дефектолог, або логопед каже батькам, що в дитини є проблеми, то це не завжди сприймається. Якщо родина вважає це за потрібне і хоче, щоб дитина нормально розвивалася – огляд усіх спеціалістів має бути вчасним. Також потрібно вчасно вжити певних заходів. Тоді процес розвитку дитини буде викликати задоволення у всіх оточуючих", - каже логопед диспансерного відділення обласної психіатричної лікарні №1 Тетяна Левківська.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Доброго дня.Хочемо привітати нашу любу донечку,Зу ик Мирослава з її 8-ми річчям,по.. .
Вівторок, 03 липня 2018
Привiт Д/Ж.Менi 33 роки шукаю Д/Ж для с/в i iнт/в.Д/Ж звонiть не пожалiете.м .Козятин.Вi .об...
П'ятниця, 29 червня 2018
поздравляе мо з днем народженя мама козаченко ольга
Середа, 27 червня 2018

Надіслати повідомлення