facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Субота 18 листопада 2017

Новини

З 22 по 24 листопада у Житомирі проходитиме міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"

Вперше за 8 років проведення міжнародного фестивалю «Сонячні кларнети» у Житомирі його локаціями стануть не лише концертні зали, а й кав'ярні міста, де кожен зможе почути гру кращих музикантів України та Європи.

З 22 по 24 листопада VIII міжнародний фестиваль інструментальної музики збере музикантів зі Швейцарії, Німеччини, Франції, Вірменії, Білорусі та України. Учасників творчого заходу більше сорока, тому поряд із традиційно задіяними концертними майданчиками коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка та обласної філармонії ім. С.Ріхтера цього року залучені музичні школи та затишні зали міських кафе, каже організатор заходу, директор коледжу культури і мистецтв Микола Покропивний:

"Ми хотіли показати майстерність тих молодих музикантів, які приїдуть, у багатьох невеличких кафе нашого міста. Господарі із великим задоволенням це сприйняли в таких закладах, наприклад, як "Корольов ПАБ" "Львівська майстерня шоколаду", "Портал" – ми задіюємо всі зали, де до музики ставляться, як до професійної справи. Ми визначилися так, тому що багато концертів і музика буде звучати від самого рання до самого вечора".

Цьогоріч житомирську алею музичних інструментів з єдиним у Європі пам’ятником кларнету буде поповнено пам’ятними знаками трубі та паличці диригента. Вперше у Житомирі слухачі зможуть почути так званий «хор кларнетів», каже один з організаторів, викладач коледжу Микола Поляновський:

"Вперше ми покажемо хор кларнетів. На сцені буде більше 40 учасників. В Європі це давним-давно є невід'ємною частиною культури кларнетистів. Буде великий колектив і задіємо від маленьких пікколо-кларнетів до бас-кларнетів. Тобто покажемо весь ряд кларнетів. Гратимемо "Травіату" і ще один твір, спеціально написаний харківським композитором Володимиром Птушкіним".

Усі заходи фестивалю - від майстер-класів відомих у Європі музикантів до концертів (окрім виступу Національного президентського симфонічного оркестру в день закриття фестивалю) – є безкоштовними.

В день початку роботи фестивалю працюватиме унікальна виставка-презентація однієї з найкращих у світі французьких фірм, що виробляє духові інструменти. А для наймолодших музикантів області "Сонячні кларнети" підготували своє змагання – в рамках фестивалю цьогоріч вперше буде проведено обласний дитячий конкурс виконавців на духових інструментах. Лишилось лише знайти назву конкурсу, каже Микола Покропивний:

"Ми хотіли б дещо нетрадиційно провести цей конкурс. Однозначно, що він буде в рамках фестивалю "Сонячні кларнети", однак ми зробимо це на Миколая. Ми будемо готувати подарунки цим дітям – хай вони пограють, покажуть свої досягнення. Ми запрошуємо всіх діток, які виконують музику на духових інструментах. Заявки на участь можна буде подавати на адресу нашого коледжу".

Організатори запрошують усіх зацікавлених на прес-конференцію з нагоди відкриття VIII міжнародного фестивалю "Сонячні кларнети", яка розпочнеться о 12-й годині 23 листопада в "Гнатюк Арт Центрі".

Розлоге інтерв’ю з організаторами фестивалю слухайте на «Житомирській хвилі» цими вихідними у програмі Наталі Кулініч "Музичні шедеври".

У Житомирі на всеукраїнській конференції обговорювали роль українських еліт у цивілізаційному розвитку Європи

Науково-практична конференція з цих питань проходила в Житомирському національному агроекологічному університеті. У списку запрошених – історики, філософи, культурологи, соціологи та релігієзнавці з Харкова, Києва, Кам'янця-Подільського і Житомира. Говорить завідуючий кафедрою суспільних наук Житомирського національного агроекологічного університету Ігор Мельничук:

"У всі роки і в усі часи українське суспільство мало певні претензії до політичних еліт, однак інтелектуальна та наукова еліти ці огріхи скрашують в загальному цивілізаційному розвитку Європи. Саме тому, можливо, реконструкція політичних еліт допоможе розкритися і іншим елітам. Сьогодні історичний контекст – це політичний контекст і ми бачимо зараз живий приклад, в тому числі, ситуації з Росією і Польщею".

За матеріалами конференції було видано збірник, на двох сотнях сторінок якого викладено матеріали майже 40 учасників конференції. В роботах розкривається роль української еліти на різних етапах розвитку, каже доцент кафедри суспільних наук Житомирського агроекологічного університету Геннадій Махорін:

"Ця книга потрапить до вузівських, центральних, обласних наукових та інших бібліотек. Таким чином читачі зможуть долучитися до інтелектуального набутку наших науковців і використати його в своїй роботі: вчителі – на уроках, викладачі – на лекціях, а пересічні громадяни – для власного розвитку і утвердження національної свідомості. Разом з тим, у такий спосіб ми показуємо, що наша інтелектуальна верства живе, діє і працює".

Відзначимо, що сама конференція тривала 3 з половиню години. Після усіх доповідей науковцям з інших міст провели екскурсію визначними місцями Житомира.

17 листопада – Міжнародний день передчасно народжених дітей

Започаткував його 2009 року Європейський фонд піклування про новонароджених пацієнтів. Україна долучилася до відзначення цього дня з 2011 року, а за чотири роки до того у нашій країні перейшли на реєстрацію дітей, які народжуються на 20-22 тижні і вище і які мають вагу при народженні 500 грамів і вище.

Останнім часом питанню виходжування недоношених дітей приділяють особливу увагу, адже сам процес потребує постійного залучення значних коштів і висококваліфікованих фахівців. За словами лікарів, без вчасного надання допомоги такі діти можуть померти або ж мати потім серйозні ушкодження.

Діти вважаються передчасними, коли вони народилися до 37 тижнів вагітності. Недоношених дітей у всьому світі народжується від 5 до 10%. В Україні – і на Житомирщині зокрема – ця цифра коливається в межах 4-5%. Щороку в нашій області на світ передчасно з'являється 600-700 дітей, відзначає завідуюча відділенням педіатрії недоношених дітей обласної дитячої клінічної лікарні, обласний позаштатний неонатолог Віра Васьківська:

"Причин невиношуваності плоду є дуже багато. Іноді ми навіть і не можемо встановити якусь конкретну причину. Є соціально-економічні фактори – шкідливе виробництво, шкідливі звички, соціальний стан батьків, небажана вагітність. Є захворювання матері – гострі інфекційні захворювання, хронічні соматичні або гінекологічні патології, ускладнений акушерський анамнез. З боку плоду – це генетичне захворювання, хромосомне захворювання, багатоплідна вагітність. Загалом, таких причин дуже багато".

Чим менша вага у новонародженої дитини, тим більший ризик для її здоров'я. Однак точних прогнозів тут робити не вдається, каже Віра Васьківська:

"Часто нас питають: нащо ви цю дитину виходжуєте? Розумієте, дитина, яка не хоче жити, вона не живе – вона йде. Але є недоношені діти, які народилися на життя. І ніколи ми не можемо сказати напевно вийде з неї проблемна дитина з інвалідністю чи черговий Уінстон Черчіль. Діти, яких потрібно виходжувати, насправді формують значну групу інвалідності, але все ж таки дуже багато серед них і цілком здорових дітей".

У будь-якому разі перед тим, як планувати вагітність, батьки мають пройти повне медичне обстеження. Не радять лікарі і затягувати з вагітністю, адже значний відсоток недоношених дітей народжують саме жінки старшого віку.

Чуднівська райлікарня збагатилась новим обладнанням – апаратом ультразвукової діагностики нового покоління

Для його придбання з районного бюджету виділили 850 тисяч гривень. Ще 200 тисяч гривень із бюджетів сільських і селищних рад. Хоча в медичному закладі є апарат УЗД, однак він вже функціонує понад десять років і не відповідає сучасним критеріям проведення загальних та спеціальних досліджень, наголошує головний лікар Чуднівської райлікарні Ігор Лукашенко:

"Це вже застаріле обладнання як за технологією, так і програмним забезпеченням. Воно вже декілька разів виходило з ладу і ремонтувалось. Тому було вирішено придбати новий УЗД – апарат і в результаті тендерної закупівлі ми придбали сучасний апарат з трьома датчиками".

Новопридбаний апарат чітко обробляє ультразвукові сигнали та проводить різні дослідження з високою достовірністю й точністю діагностики. Це дало змогу вже в перший день його експлуатації виявити в одного з пацієнтів серйозне захворювання, розповідає лікар ультразвукової діагностики Чуднівської райлікарні Сергій Білічук:

"На новому УЗД - апараті ми одразу ж діагностували пухлину в товстому кишківнику, якої не було чітко видно на старому апараті".

Із появою нового обладнання лікарі зможуть набагато швидше виявляти різну патологію у пацієнтів та запобігати розвитку захворювань, каже завідувач хірургічного відділення Чуднівської райлікарні Богдан Сметанюк:

"У новому УЗД-апараті встановлені датчики, які дають можливість діагностувати внутрішні органи черевної порожнини, щитоподібної й молочної залоз, судин та серця, м’яких тканин, що дає змогу своєчасно встановити діагноз та провести лікування пацієнта, запобігти хронічним захворюванням та попередити летальні випадки".

Придбанням сучасного УЗД-апарату також задоволені і пацієнти райлікарні:

"Ми дізнались, що в райлікарні з’явився новий апарат і прийшли обстежитись на ньому. Придбання цього обладнання має дуже важливе значення для багатьох людей".

Найближчим часом у Чуднівській райлікарні також планують закупити лапароскопічний інструментарій для хірургічного відділення, оновити лабораторну апаратуру, встановити гідромасажну ванну для водолікування та придбати інше необхідне обладнання.

Минулої доби на Житомирщині сталося вісім пожеж

Загиблих не виявлено. Одне із загорянь виникло в селі Печанівка Романівського району. Там загорівся магазин. Вогонь устиг знищити 80 квадратних метрів покрівлі та 70 квадратних метрів перекриття. Попередньо рятувальники встановили, що ймовірна причина пожежі – неправильне влаштування та несправність твердопаливного котла. А про інші надзвичайні події минулої доби розповість фахівець прес-служби Управління ДСНС у Житомирській області Павло Франчук:

"У Житомирі вогнеборці ліквідовували пожежу в двоповерховому житловому будинку. Дім вдалося врятувати від знищення силами двох відділень надзвичайників. Згоріло лише майно в гаражі. Ще одна оселя горіла в смт Першотравенськ Баранівського району, де згоріла лише сажа в димарі. І в Бердичеві через пожежу в металевій сушці для зерна пошкоджено 100 кг кукурудзи. Обставини усіх пожеж продовжують з’ясовувати фахівці. І про вибухонебезпечні предмети… Учора група піротехнічних робіт знищила 30 мінометних мін калібром 122 мм часів минулих війн, виявлених у с. Гута Забілоцька Радомишльського району. Боєприпаси відшукали тамтешні «мисливці» за металом у лісовому масиві. Рятувальники вкотре нагадують: помітивши вибухонебезпечний предмет або щось зовні схоже на нього – негайно телефонуйте за номером "101". Не випробовуйте долю – не чіпайте його! В жодному разі не можна розбирати чи розпилювати боєприпаси. Самостійно не переносьте та не перекочуйте їх з місця на місце. Не збирайте та не здавайте такі предмети в металобрухт. І пам’ятайте, відповідальність рятує життя!".

Загалом за минулу добу в Житомирській області оперативно-рятувальними підрозділами зареєстровано 11 повідомлень про надзвичайні події чи загрозу їх виникнення. Серед них 8 пожежі та 2 ДТП. 1 раз підрозділи ДСНС Житомирщини виїжджали для надання допомоги населенню та іншим службам. Під дією різних факторів 2 особи травмовано. Загиблих не виявлено.

Підприємці з Дніпра та Києва вже замовляють житомирські ялинки

Про це розповів головний лісничий Ємільчинського держлісгоспу Олександр Мельниченко:

"Вже телефонують клієнти, які готові купувати – з Києва, з Дніпра. Я стикаюся з цим вже не один рік, запитую людей, чому ви зараз купуєте так задовго до нового року? Кажуть, що можливо, буде багато снігу, ми не доїдемо, коли ялинку заготовляти і вона під снігом, то вона змерзлася, не має вигляду".

За словами головного лісничого, рано зрізані дерева потім зберігають в спеціальних ангарах і продають вже ближче до новорічних свят. В лісгоспі щороку закладають по п'ять гектарів новорічних ялин та сосен, аби задовольнити різні смаки та уподобання:

"Попит на новорічну сосну і ялину є різний. Наприклад, в Запорізькій, Дніпропетровській області більше сосну хочуть, Київська, Вінницька, Житомирська області – люди більше ялину хочуть купувати".

Крім того, на площі у півгектара в лісгоспі вже третій рік росте сосна кримська. Ємільчинські лісівники спостерігають, яка поведе себе південна гостя в незвичних умовах.

Служба безпеки України нагадує про роботу в усіх райцентрах громадських приймалень

Говорить керівник прес-групи обласного Управління Служби Безпеки України Ірина Мартинюк:

"Вони створені для прийому звернень від жителів Полісся про факти корупції чиновників та посадовців, наміри чи заклики до сепаратизму, силового захоплення державної влади, терористичної і диверсійної діяльності, а також для реагування на інші правопорушення, що відносяться до компетенції СБУ".

У Бердичеві, Коростені, Коростишеві, Малині, Новограді-Волинському та Овручі громадські приймальні працюють у робочі дні з 9 до 18 години. В інших районних центрах – тричі на тиждень з 10 до 13 години. Більш детальну інформацію про місцезнаходження і номери "телефонів довіри" районних громадських приймалень СБУ можна дізнатися за житомирським телефоном 47-21-52 або ж у місцевих засобах масової інформації. Прийом громадян здійснюється без попереднього запису і за наявності паспорта або іншого документу, що засвідчує особу. Крім того, інформацію про можливі правопорушення у сфері державної безпеки, як і раніше, можна цілодобово повідомляти на електронну скриньку обласного Управління СБУ.

ONLINE

Останні привітання

wh0cd30531 <a href=http://yasmin.g b.net>more help</a> <a href=http://buy-ceph alexin.shop>where to buy cephalexin</a> <a hre...
Субота, 18 листопада 2017
wh0cd2448511 <a href=http://buybaclo fen.work>where to buy baclofen</a> <a href=http://lipitor. zone>lipitor 10 mg</a> <a hre...
Субота, 18 листопада 2017
wh0cd997723 <a href=http://tadalafi l01.us.com>tadala fil</a> <a href=http://tadalafi l01.us.com>Tadala fil</a> http://tadalafil01.. .
Субота, 18 листопада 2017

Надіслати привітання