facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Вівторок 24 квітня 2018

Новини

У Житомирі пройде театралізований вечір-реквієм, приурочений роковинам Чорнобильської трагедії

 25 квітня о 21:00 на майдані перед Управлінням ДСНС України у Житомирській області відбудеться унікальний театралізований вечір-реквієм «Запалимо поминальну свічку», приурочений 32-м роковинам аварії на ЧАЕС. Під час заходу на широкоформатних екранах транслюватимуться документальні кадри подій 1986 року. Команда юних пожежних міської гімназії № 3 та рятувальники представлять спільну театралізовану літературно-музичну композицію «Суд над атомом. Історії очевидців» - це своєрідна інтерпретація доленосних моментів у житті пожежників-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, їх героїчного подвигу та пересічних жителів. Завершиться вечір запаленням сотень поминальних свічок, які кожен зможе поставити до меморіального комплексу «Пожежним, які врятували світ». У заході візьмуть участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, рятувальники, представники органів влади та громадськості, релігійні діячі, учнівська та студентська молодь, жителі міста та області. Вечір-реквієм проходитиме за адресою: вул. Героїв Пожежних, 67-Б.

В новому навчальному році діти зможуть потрапити до школи без додаткових випробувань

Набір першокласників до шкіл області стартував 23 квітня. У новому навчальному році діти зможуть потрапити до школи без конкурсів і додаткових випробувань. У Житомирі є і ще одне нововведення – першочергово до шкіл будуть зараховувати дітей, які проживають на території обслуговування загальноосвітнього закладу. Про це розповіла головний спеціаліст управління освіти Житомирської міської ради Наталія Єрмакова.

"Ті діти, які проживають на території обслуговування – ми говоримо зараз про тих, хто зареєстрований або проживає – мають право до зарахування у загальноосвітній навчальний заклад в першу чергу. Якщо є можливість у закладу відкрити більше класів, зарахувати більше дітей, тоді цей заклад в особі директора може прийняти на навчання дитину з будь-якої іншої території міста Житомира".

Питання лиш за тим, чи виправдає себе такий принцип. Адже у деяких мікрорайонах першокласників набирають, в основному, тільки за рахунок дітей з інших територій:

"У нас на сьогоднішній день мало би бути 12 першокласників. І все. А на 23 квітня у мене набрано 102 дитини. Ці діти з інших мікрорайонів", – розповіла директорка Житомирської школи №17 Марія Серванчук.

На початку травня житомирський дев’ятикласник Павло Шкаєв візьме участь у міжнародному конкурсі "INFOMATRIX – 2018" в Румунії

Це результат праці юного винахідника, який на одному із всеукраїнських конкурсів вразив суддів своєю унікальною розробкою "Віртуальний інкубатор стартапів". Павло пояснює, що створив платформу, яка виглядає як соцмережа та дає можливість будь-якому розробнику з гарними ідеями познайомитися з інвестором.

"Зараз в Україні є проблема в тому плані, що у нас є багато молодих розробників, велика кількість відмінних ідей. Та у це ніхто не хоче інвестувати. Як правило, це відбувається тому, що люди в Україні часто обманюють, ніби збирають гроші на якийсь проект, а витрачають їх на інші цілі. Я ж пропоную таку платформу, в якій розробник може повноцінно переписуватися з інвестором, можуть домовитися про зустріч, і інвестор зможе побільше дізнатися про проект, в який хоче інвестувати свої гроші", – пояснює Павло Шкаєв.

Війна змусила родину Павла переїхати з Донеччини до Житомира, і хлопець не міг і мріяти, що саме тут розпочнеться його успішне життя. Вчитель інформатики юного розробника Микола Тарасюк переконаний: Житомир вже давно доріс до того рівня, аби приймати у себе учасників всеукраїнських та міжнародних конкурсів серед молодих науковців. Для цього є усе – база технологічного університету, наукові досягнення і головне - талановиті діти. Адже на останньому конкурсі "Екософт – 2018" Павлу Шкаєву та одинадцятикласнику Даниїлу Шмідту, який прославився своєю унікальною розробкою "Інклюзія", зал аплодував стоячи.

"Зараз по Україні нас знають. От останній конкурс, нам аплодували стоячи, і це було дуже приємно. Те що двоє дітей, стопроцентний результат і люди встали, і весь зал аплодував. І минулого року успіх Даниїла, коли він пройшов в Румунії, це також було цікаво бачити, коли покійний Леонід Каденюк, вручаючи в черговий раз житомирянам нагороду, казав: "Житомиряни, я не знаю, що ви зробили, але Корольов вами пишається". Я можу з впевненістю заявити після першої поїздки в Румунію, коли їздив Даня, що Житомир на базі політехнічного університету спокійно може приймати міжнародний конкурс, щось на кшталт INFOMATRIX, база нам це дозволяє робити", - упевнений Микола Тарасюк. Єдине що, відзначає він, хотілося б більше можливостей і підтримки органами виконавчої влади та розуміння в плані популяризації і пріоритетності цього напряму.

Житомирський кікбоксер Володимир Демчук став чемпіоном України

 З 20 по 22 квітня в Луцьку проходив чемпіонат України з кікбоксингу WАКО серед дорослих у розділах фул-контакт, К-1 та кік-лайт. Житомирщину на цих змаганнях представляли два бійці – вихованці Заслуженого тренера України Вячеслава Гопанчука: Заслужений майстер спорту Володимир Демчук та Єгор Фролов. Пройшовши у наполегливій боротьбі складну бійцівську дистанцію, наші хлопці здобули 1 золоту та 1 срібну нагороди.

Одинадцятий рік поспіль чемпіоном України став Володимир Демчук. Раніше він здобував цей титул в 2007 році, а також з 2009-2017 роках. Єгор Фролов у ваговій категорії до 75 кг у розділі фул-контакт був третім.

За результатами цих змагань житомирянин Володимир Демчук на прізвисько "Дядя Вова" був зарахований до складу національної збірної команди України для участі у чемпіонаті Європи з кікбоксингу WАКО, який відбудеться у столиці Словаччини – Братиславі – цьогоріч у жовтні, пише "Спортивний Житомир".

На Чуднівщині служба зайнятості організувала для випускників і старшокласників професіографічну екскурсію

Екскурсія проходила у центральній районній лікарні. Це вже не перший профорієнтаційний захід, який проводиться задля надання практичної допомоги учнівській молоді у виборі майбутньої професії, наголошує заступник директора Чуднівського центру зайнятості Олександр Тютюнник:

"Цьогоріч ми організовували екскурсії учнів у пожежну частину, на промислові й сільськогосподарські підприємства та інші установи, що функціонують у районі. Також проводився День відкритих дверей в нашому центрі зайнятості, під час якого наші фахівці проводили із школярами поглиблене профдіагностичне тестування у комп’ютерному класі".

Цього разу учні 8-11 класів Стовпівської і Красносільської шкіл виявили бажання відвідати відділення Чуднівської райлікарні та ознайомитися зі структурою і специфікою роботи. Школярі побачили як щоденно надається допомога хворим людям, а також дізналися багато цікавого про лікарську професію та про фахові якості, якими необхідно володіти медичному персоналу.

Така профорієнтація особливо актуальна як для нинішніх випускників шкіл, так і для районної лікарні, де є гостра потреба в медичних кадрах, підкреслює головний лікар закладу Ігор Лукашенко:

"Наразі наповненість лікарськими кадрами у нас становить всього 85 відсотків до потреби. Ситуація з цим дуже складна. У нас не вистачає терапевтів, лаборантів, немає рентгенолога та інших спеціалістів. Майже відсутні молоді лікарі і тому, якщо хоча б один учень із десяти стане медпрацівником, то це буде дуже добре. Діти місцеві і є велика ймовірність того, що вони після навчання повернуться працювати до нас".

Під час спілкування з персоналом Чуднівської райлікарні в учнів виникали різні запитання, на які вони отримували вичерпні відповіді. Екскурсія дуже сподобалася школярам, тим більше, що деякі з цьогорічних випускників шкіл уже вирішили обрати у подальшому медичний профіль навчання:

Павлюк Олександр: "Мрію вступити до медичного коледжу і допомагати людям лікувати їх хвороби. Сьогоднішня екскурсія була чудовою, за що ми дякуємо працівникам райлікарні. Все дуже сподобалось і ми дізнались багато нової інформації. Цікаво, що багато однокласників не хотіли обирати професію медичного працівника, а після екскурсії вони вже виявляють бажання стати лікарем, або медсестрою".

Катюха Вікторія: "Тут дуже хороші фахівці і вони розповіли нам багато пізнавальної інформації про роботу своїх відділень. Медичний працівник - це дуже благородна професія і я теж хочу вступити до фармакологічного коледжу, після закінчення якого можливо зможу працювати у Чуднівській райлікарні".

Жук Олександр: "Я із самого дитинства мрію стати лікарем і ця екскурсія стала для мене справжнім уроком. Я ще раз переконався, що правильно обираю свій подальший професійний фах, адже професія лікаря дуже важлива і потрібна для людей. Ми дуже вдячні всім працівникам Чуднівської райлікарні за цю корисну і цікаву екскурсію. Можливо після навчання ми повернемось сюди, щоб лікувати людей".

Додамо, що Чуднівським центром зайнятості проводитимуться професіографічні екскурсії для школярів району не лише під час навчального процесу, а й в канікулярний період. Зокрема, заплановані різноманітні профорієнтаційні заходи для учасників літніх пришкільних таборів та Чуднівського дитячого спортивно-оздоровчого табору "Корчагінець".

У Житомирі кілька молодиків побили водія тролейбуса просто на зупинці громадського транспорту

Конфлікт стався у понеділок надвечір по вул. Київській. На зауваження водія тролейбусу про перехід дороги у невстановленому місці група молоді, серед яких було троє хлопців та двоє дівчат, відреагувала войовниче та накинулася на чоловіка. Згодом медики діагностували у 31-річного керманича струс головного мозку, закриту черепно-мозкову травму, забої та інші травми. Нападників, які були ще й в нетверезому стані, затримали та доставили до відділку поліції. Як з'ясувалося, деякі з них уже мали справу з правоохоронцями. Говорить речниця обласного управління Нацполіції Алла Ващенко:

"На даний час розпочато кримінальне провадження. Встановлено, що серед цієї групи молоді було троє хлопців і двоє дівчат. Всі хлопці 1999 року народження, тобто, всім їм по 18 років. Вони – жителі обласного центру. І серед них є такі, що вже неодноразово потрапляли в поле зору поліції. Була адміністративна відповідальність за зберігання наркотиків, були шахрайські дії та крадіжки. Зокрема, стосовно нього навіть його батьки писали заяву про обкрадання дачного будинку".

Алла Ващенко каже, що до поліції із заявами можуть звертатися і інші учасники конфлікту, адже учасниками бійки стало ще кілька людей, які намагалися вступитися за водія:

"Звісно, люди намагалися втрутитися в ситуацію і заступитися за водія. Тож, виникла штовханина і сутичка за участю багатьох осіб. Кожна із цих сторін може звернутися до поліції із відповідною заявою про визнання потерпілим від тих чи інших дій. На даний час розпочато кримінальне провадження за статтею "Хуліганство". В рамках цього кримінального провадження будуть встановлюватися, в тому числі, і інші потерпілі, якщо такі були".

Додамо також, що у одного з нападників був ніж, яким він погрожував пасажирам. У рамках розпочатого досудового розслідування проводиться комплекс заходів для фіксації усіх обставин події, оголошення парубкам підозри у вчиненому кримінальному діянні та притягнення їх до відповідальності.

У відділі комунікації поліції Житомирської області кажуть, що за чинним законодавством подібні протиправні дії караються обмеженням волі на строк до 5 років або 4-річним ув’язненням.

В Олевському районі в копанці втопилася дворічна дитина

23 квітня до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про те, що в с. Кам’янка Олевського району біля водойми зникла дворічна дівчинка. Мати дитини поралася на городі, а донька гралася неподалік. Через деякий час жінка побачила, що її поруч немає. На пошуки кинулися сусіди. Через годину стало відомо, що дівчинку бачили біля водойми. Тоді мати дитини і викликала рятувальників.

Бійці ДСНС, які прибули до місця події, почали відкачувати воду з невеличкого ставка, на який вказали селяни. Однак згодом хтось з очевидців повідомив, що бачив, як дівчинка прямувала в інший бік від ймовірного місця події. Тоді пошук продовжився. І у 700 метрах, в іншій копанці, було виявлено тіло потонулої дитини. Рятувальники робили дівчинці штучне дихання та масаж серця, але вона ознак життя так і не подала. Медики, які прибули до місця надзвичайної події, констатували смерть дитини, інформує прес-відомство обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

С днём рождения дорогая Лилия Васильевна Наружная. Желаем крепкого здоровья,у ач...
Субота, 21 квітня 2018
Вітаємо з днем народження Ніколайчук а Віктора Дмитровича із села Привітів Любарс...
П'ятниця, 20 квітня 2018
Добридень) От скажіть, будь ласка, де в світі кращі велодоріжк и? ))
Вівторок, 17 квітня 2018

Надіслати повідомлення